پشتیبانی آنلاین

توجه : برای تجربه بهتر در استفاده از سایت، درصورت استفاده از فیلترشکن، لطفا آن را غیر فعال کنید.

5 روش کاربردی برای تا زدن لباس

تا زدن لباس

یکی از مشکلاتی که برخی افراد به‌صورت روزمره با آن درگیر هستند، تا زدن لباس است. با توجه به تغییر سبک زندگی و کوچک‌تر شدن خانه‌ها، فضاهای زیادی برای چیدمان وسایل و لباس‌ها در دسترس نیست. به همین دلیل فضای زیادی برای جا دادن انبوهی از لباس‌های مختلف در کشوها و کمد‌ها وجود ندارد. همین شرایط باعث شده است که افراد زیادی دغدغه جا دادن لباس‌های خود در فضاهای موجود را داشته باشند و همواره روشی برای تا زدن لباس را جستجو کنند که فضای کمتری اشغال کنند. اگر شما هم‌چنین دغدغه‌ای دارید با ادامه مطلب همراه شوید.

تا زدن لباس
بدون چروک لباس تا بزنید

تا زدن لباس بدون چروک

در مورد نحوه تا زدن لباس نکته مهمی وجود دارد که لباس‌ها بدون چروک شدن تا زده‌شده و در یک فضای کوچک و محدود چیدمان شوند. شاید با خواندن عنوان این مقاله با خود بگویید که تا کردن لباس‌ها چه اهمیتی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تا زدن صحیح لباس‌ها می‌تواند در افزایش طول عمر آن‌ها تأثیر بسزایی داشته باشد. البته این موضوع اهمیت دارد که نحوه تا زدن هر نوع لباسی متفاوت بوده و باید روش خاصی تا زده شوند تا پس از اتوکشی مجدد چروک نشوند.

هرکدام از لباس‌ها باید بر اساس اصول خاصی تا زده شوند. به‌عنوان‌مثال برای تا زدن تیشرت و پیراهن نمی‌توان از یک روش یکسان استفاده کرد. بهترین روش تا زدن لباس، روشی است که باعث شود لباس‌ها کمترین فضای ممکن را اشغال کنند. همچنین لباس‌های مختلف باید طوری تا زده شوند که در هر زمان که نیاز به استفاده از آن‌ها بود، بتوان بلافاصله از آن‌ها استفاده کرد. به این معنی که حالت اتو شده لباس از بین نرفته و به‌اصطلاح لباس‌ها چروک نشوند.

راهنمای خرید تیشرت ورزشی مردانه

تا زدن لباس برای کشو

یکی از دغدغه‌های اصلی در تا زدن لباس، کاهش حجم آن‌ها برای جا گرفتن در فضای محدود کشوها و کمدها است. به همین دلیل در ادامه با چند روش کاربردی تا زدن لباس‌هایی که در کشوها چیدمان می‌شوند،‌ آشنا می‌شویم.

  • تا زدن تیشرت

یکی از اصلی‌ترین لباس‌هایی که در کشوها چیدمان می‌شود تیشرت‌ها هستند. بهترین روش تا زدن تیشرت این است که ابتدا آن را روی زمین باز کنید. پس‌ازاین مرحله نیمه سمت چپ لباس را به وسط بیاورید. سپس آستین‌ تیشرت را به نحوی تا کنید که با لبه تیشرت همخوانی داشته باشد. تمام این حرکات را برای سمت راست لباس انجام دهید تا درنتیجه یک‌شکل مستطیلی ایجاد شود. در آخر لباس را از طول دو تا بزنید به‌نحوی‌که به سه قسمت مساوی تاخورده و آماده قرار گرفتن در کشو شود.

برای تیشرت‌های یقه دار و قرار دادن آن‌ها در کشو می‌توانید به این شکل عمل کنید. ابتدا تمام دکمه‌های یقه را ببندید و لباس را روی زمین قرار دهید. سپس آستین‌ها را به سمت وسط تا کنید. در این مرحله لباس را جوری به سمت وسط تا بزنید که سرشانه‌ها به یکدیگر رسیده و در کنار هم قرار بگیرند. در آخر قسمت پایین تیشرت با به سمت بالا تا بزنید تا آماده قرار گرفتن در کشو باشد. این روش برای تا زدن پیراهن آستین‌کوتاه توصیه می‌شود.

  • تا زدن شلوارک

برای تا زدن شلوارها ابتدا آن‌ها را از وسط به‌صورت کاملا متقارن تا بزنید. پس از انجام این کار درز شلوارک را در مرکز قرار داده و شلوارک را از بالا و پایین به دو نیم تا کنید. در این حالت درز شلوارک مخفی‌شده و آماده رفتن به کشو می‌شود.

راهنمای خرید تیشرت ورزشی زنانه

تا زدن لباس برای مسافرت

یکی دیگر از شرایطی که در آن افراد دغدغه تا زدن لباس دارند زمان آماده شدن برای سفر و بستن چمدان‌ها است. به دلیل محدودیت فضای چمدان‌ها این دغدغه وجود دارد که بتوان همه لباس‌های موردعلاقه را در آن‌ها جا داد. اما همیشه با مشکل کمبود فضا مواجه می‌شویم. برای بستن چمدان قبل از سفر به نکات زیر توجه کنید.

  • از لباس‌های بزرگ شروع کنید: قبل از اقدام به بستن چمدان لباس‌های موردنظر خود را انتخاب کرده و لباس‌های بزرگ را لباس‌های کوچک جدا کنید. ابتدا لباس‌های بزرگ را تازده و در ته چمدان قرار دهید و لباس‌های کوچک‌تر را روی آن‌ها قرار دهید. این کار باعث افزایش فضای موجود در چمدان می‌شود.
  • تا زدن شلوارها: بعد از قرار دادن لباس‌های بزرگ در زیر نوبت به تا زدن شلوارها می‌رسد. برای این کار شلوار را از طول به وسط تا بزنید. پس‌ازاین کار از قسمت پایین شلوار شروع به لوله کردن آن کنید. یک روش عالی برای تا زدن شلوار و قرار دادن آن در چمدان وجود دارد که از چروک شدن آن جلوگیری می‌کند. برای این کار قسمت بالای شلوارها را در کف چمدان قرار بدهید و سپس تمامی لباس‌ها را به ترتیب گفته‌شده چیدمان کرده و در آخر پاهای شلوار را بر روی لباس‌ها بگردانید.
  • تا زدن تیشرت‌ها و بلوزها: در تا زدن پیراهن برای چمدان به این شکل عمل کنید. ابتدا تیشرت‌ها و بلوزها را از درازای آن به وسط تاکرده و از قسمت پایین شروع به لوله کردن کنید تا به یقه پیراهن برسید.
  • تا زدن لباس‌های زیر: برای تا زدن لباس‌زیر نیز از روش لوله کردن استفاده کنید و آن‌ها را در بالاترین قیمت چمدان قرار دهید.

بیشتر بخوانیدراهنمای ست کردن رنگ لباس ورزشی

تا زدن لباس زمستانی

لباس‌های زمستانی معمولا ضخیم و حجم زیادی دارند به همین دلیل می‌توانند فضای زیادی اشغال کنند. برای تا زدن لباس هودی که یکی از لباس‌های پرطرفدار در زمستان است می‌توانید به این شیوه عمل کنید. ابتدا لباس را روی سطح صاف پهن کرده و یک‌سوم آن را به سمت داخل تا کنید. سپس آستین‌های بلند لباس را تاکرده و به شکل L در وسط لباس قرار دهید. با تا کردن یقه لباس به سمت پایین یک مربع بسازید. همچنین می‌توانید مجدد آن را از وسط تا زده و به شکل عمودی در کشو یا کمد قرار دهید.

ژاکت‌ها نیز از لباس‌های پرکاربرد در فصل زمستان هستند. برای تا زدن لباس زمستانی مانند ژاکت ابتدا آن را بر روی یک سطح صاف قرار داده و آستین‌های آن به‌صورت ضربدری در وسط لباس قرار دهید. به این شکل که انگار ژاکت خود را بغل کرده است. در مرحله آخر ژاکت را قسمت پایین تاکرده و به یقه آن برسانید. اگر ژاکت حجیم یا بزرگ باشد می‌توانید از قسمت پایین به سمت بالا دو تا بزنید.

بیشتر بخوانیدراهنمای خرید کفش فیتنس و بدنسازی

تا زدن لباس
هر لباس نحوه تا زدن مخصوص دارد

تا زدن لباس مجلسی

در تا کردن لباس مجلسی این نکته حائز اهمیت است که از چروک شدن آن جلوگیری شود. برای تا زدن لباس مجلسی ابتدا لباس را روی یک سطح صاف قرار داده و چین‌وچروک‌های آن را برطرف کنید. لباس را از دراز به دو نیم تقسیم کرده و سپس از قسمت پایین یک‌سوم طول لباس را به سمت داخل تا بزنید. در این حالت لباس شکل مستطیل به خود می‌گیرد. تا زدن به این روش را ادامه داده تا یک‌سوم دیگر لباس نیز تا بخورد.

تا زدن لباس برای کادو

اگر قصد دارید به دوستان یا عزیزان خود، یک لباس به‌عنوان هدیه تقدیم کنید برای کادو کردن آن باید به نحوه تا زدن لباس توجه داشته باشید. برای این کار باید لباس را به نحوی تا بزنید که شکل مستطیل یا مربع پیدا کند و به‌راحتی در بسته‌بندی و کاغذ کادو جای بگیرد.

جمع‌بندی

چیدمان منظم لباس‌ها در فضاهای کوچک خانه‌های امروز یکی از دغدغه‌های اصلی افراد است. بهترین روش برای استفاده بهینه از فضاهای محدود خانه‌ها و جا دادن لباس‌ها در آن‌ها این است که نحوه تا زدن لباس به‌صورت اصولی و کاربردی را بیاموزیم. آیا شما از روش‌هایی که در این مطلب ذکرشده برای تا زدن لباس‌های خود استفاده می‌کنید؟

از شما دعوت می‌کنیم جهت خرید آنلاین لباس ورزشی به فروشگاه اینترنتی مل اند موژ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

ثبت دیدگاه